Wiele osób zastanawia się jaki dysk SSD 2,5 cala warto będzie kupić. Dlatego mamy dla Was kilka podpowiedzi, dzięki którym wybranie takiego dysku stanie się faktycznie łatwiejsze.   Oczywiście dobry dysk to kluczowy element każdego komputera. Klasyczne dysku HDD nadal królują jeśli chodzi o stosunek ceny i pojemności. Jednak to właśnie dyski SSD są tym co gwarantuje komfort korzystania z komputera. Obecnie możemy mówić o dwóch opcjach jeśli chodzi o takie dyski. Mianowicie mamy dyski z połączeniem SATA III a także podłączane do gniazdka M.2. Dyski M.2 dostępne są w dwóch wersjach. Z jednej strony takie, które korzystają z PCI Express albo z SATA.

Wybór będzie związany już z indywidualną decyzją kupującego. Jeśli chodzi o maksymalną szybkość dysków SSD 2,5 cala ze względu na to, że mają interfejs SATA III ich prędkość nie będzie większa niż 600 MB/s. jest to jednak taka wartość, która do typowych codziennych zastosowań będzie wystarczająca. Ze względu na to jak te dyski są budowane znacznie mogą różnić się możliwościami. Jednocześnie to będzie miało także wpływ na to jak będzie wyglądać wydajność takich dysków w momencie, gdy będzie się z nich korzystało więc ta kwestia także będzie miała duże znaczenie. Odwiedzając sklep ze sprzętem komputerowym możemy spotkać nawet kilkaset dysków SSD wiec wybór najlepszego nie będzie takim prostym. Jeśli chodzi o dołożenie dysku czy całkowite przejście z HDD to jednak trzeba zauważyć, że faktycznie sporo się na tym polu dzieje i pojawia się coraz więcej informacji o tym, że wiele osób kupuje dyski SSD. Dlatego mamy tutaj kilka ciekawych propozycji jeśli chodzi o te dyski. Liczymy na to, że te informacje, które przygotowaliśmy faktycznie będą dla Was interesujące.

Jakie będą polecane dyski SSD?

Jeśli zastanawiacie się jaki dysk SSD do swojego urządzenia kupić to nasz ranking zbiera najbardziej popularne produkty, które warto będzie kupić.

1. Crucial MX500 500GB 2,5"Na szczycie znajduje się urządzenie od Crucial. To dysk świetny do 300 złotych, który sprawdza się doskonale, ponieważ jest to udane połączenie szybkości i niezawodności z dobrą cena jaka klient otrzymuje.

2. GOODRAM CX400 512GB 2,5"Goodram CX400 to również propozycja odpowiednia do 300 złotych. Można uzyskać wysoką jego wydajność i bezpieczeństwo pracy komputera a dobra cena także ma tutaj znaczenie.

3. Samsung 860 EVO 1TB 2,5"Na miejscu trzecim jest urządzenie przygotowane przez firmę Samsung. Jest to dysk najdroższy w zestawieniu stąd również jego pozycja, natomiast na pewno warto się na niego zdecydować. Posiada pojemność 1 TB i gwarantuje szybką, wydajną pracę komputera.

4. ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 ProKolejny produkt do zestawienia to dysk SSD marki ADATA. Ten model będzie miał szybki i co ważne wydajny interfejs M.2. Pcle. Sprawdzi się u osób, które dużo grają, ale będzie tez dyskiem odpowiednim dla grafików.

5. Samsung 860 EVO 500GB 2,5"Ten dysk od pojemności  500 GB to ostatnia propozycja, która pojawia się w naszym zestawieniu. To dysk na tym samym poziomie co dysk z miejsca 3 w tym rankingu. Jednocześnie jednak z połowę mniejsza pojemnością.

Warto przeczytać