Tani czy drogi laptop?

Przy zakupie laptopa cena ma często ogromne znaczenie. Im lepsze podzespoły wchodzą w skład urządzenia, tym wyższa jest jego cena. Jednak nie zawsze by mieć dobry laptop, trzeba wydawać na niego tysiące złotych. Wybory w kwestii cen zależą głównie od tego, jak i kto będzie korzystał z laptopa. Osoby, które chcą kupić laptop do przeglądania stron internetowych, nie muszą inwestować w profesjonalne urządzenie z ogromnymi możliwościami. Na drogiego laptopa na pewno muszą zdecydować się programiści, miłośnicy gier komputerowych czy osoby, które dokonują skomplikowanych obliczeń na arkuszach kalkulacyjnych.

Dlaczego warto kupić tani laptop?

O tym, dlaczego warto kupić tani laptop, decyduje kilka czynników. Laptopy do 2000 zł na pewno biorą pod uwagę ci, którzy kupują laptopy dla dzieci, które mają tendencję do niszczenia tego rodzaju urządzeń. Nie opłaca się kupować dzieciom drogiego laptopa. Nie warto też przepacać za laptop, jeśli ten nie będzie używany do obsługi specjalistycznych programów czy gier komputerowych. Nie opłaca się kupować laptopa z dedykowaną kartą graficzną, jeśli jej możliwości i tak nie będą wykorzystywane. Tani laptop do gier można kupić małym dzieciom, bo one nie grają w proste gry, najczęściej online. W tym przypadku pojemna i dobrej klasy karta graficzna jest zupełnie zbędna.

Kiedy inwestować w drogi sprzęt mobilny?

W drogi sprzęt na pewno powinno się inwestować wtedy, kiedy potrzebuje się urządzenia o dużych i specjalnych możliwościach. Drogie laptopy kupują osoby, które pracują na specjalistycznych programach do obróbki grafiki, muzyki, filmów. Na wysokiej klasy laptopach pracują programiści i osoby obsługujące skomplikowane programy obliczeniowe. Na drogie i polecane laptopy decydować mogą się też fani nowych gier komputerowych. W ich przypadku inwestycja w solidny laptop jest konieczna, bo taki zazwyczaj:

  • Posiada pojemny dysk twardy, który umożliwia zapisywanie programów, z których się korzysta. Te często są bardzo dużymi plikami.
  • Wyposażony jest w dobrej klasy procesor. Najczęściej jest to procesor Intel Dual Core i7, bo taki obecnie jest najnowocześniejszy i ma najwięcej możliwości.
  • Dysponuje dobrej jakości kartą dedykowaną, która przy korzystaniu ze specjalistycznych programów jest konieczna. Jej zalety doceniają też miłośnicy gier komputerowych, bo dzięki dedykowanej karcie graficznej możliwe jest większych osiągów w grach.
  • Ma monitor, gdzie zastosowano LED-owe podświetlenie. Tu każdy piksel podświetlony jest pojedynczą lampką LED, co zdecydowanie wpływa na komfort korzystania z takiego laptopa.

Dodaj komentarz