Co koniecznie musi mieć Twój laptop?

Chcesz kupić dobrego, ale w miarę taniego laptopa i nie wiesz, na jakie podzespoły i funkcje się zdecydować? Obecnie większość laptopów ma pewne funkcje w standardzie, tak samo jak nowy system operacyjny Windows 10. Jednakże istnieje pewna grupa podzespołów, które są różne w zależności od modelu, a także od ceny, jaką płacisz za swojego notebooka. Dlatego już dzisiaj zastanów się, jak kupić go tanio i jednocześnie dobrze. Pomożemy Ci w tym.

Twój notebook musi mieć:

  • Kartę graficzną dostosowaną do Twoich oczekiwań – jedna osoba na laptopie zaledwie przegląda strony internetowe. Inna natomiast wykonuje jakieś bardziej skomplikowane działania, takie jak na przykład projektowanie graficzne czy obrabianie zdjęć. Jasne jest, że tej drugiej osobie potrzebny jest bardziej zaawansowany sprzęt, bo to się rozumie samo przez się.
  • Ekran, na który przyjemnie będzie patrzeć – najlepiej byłoby, gdyby Twój ekran miał matową powłokę, gdyż taka nie odbija promieni słonecznych, a co za tym idzie, nie razi w oczy. Jeżeli zdecydujesz się na notebooka z błyszczącą powłoką ekranu, to może zapłacić za niego nieco mniej, ale nie da się przy nim komfortowo przed dłuższy czas pracować. Dlatego zdecydowanie lepiej będzie, jeżeli Twój laptop będzie miał matową matrycę.
  • Wystarczająco dobry procesor – jakość procesora warunkuje to, jak będzie Ci się pracowało z danym notebookiem. Tani laptop zazwyczaj ma naprawdę średniej jakości procesor. Natomiast ten droższy już znacznie lepszy i znacznie wydajniejszy. Dlatego też czasami opłaca się zapłacić nieco więcej i jednocześnie mieć sprzęt, który będzie spełniał Twoje oczekiwania i który będzie działał bardzo wydajnie.
  • Wystarczająco pojemną baterię – standardowe baterie są w stanie pracować na niewielkim obciążeniu do 6 godzin. Te lepsze mogą już pracować 10 godzin, natomiast w przypadku zapotrzebowania na notebooka o naprawdę długiej możliwości pracy, możliwe jest wybranie urządzenia, które będzie działało aż 20 godzin. Takie notebooki są już dzisiaj dostępne w sprzedaży.
  • Odpowiednią przekątną – przekątna jest bardzo ważna, bowiem warunkuje to, jak komfortowo będzie Ci się pracowało. Kiedy chcesz tylko przeglądać strony o odbierać pocztę, to wystarczy notebook, który ma 14 cali. Natomiast w momencie, kiedy chcesz z danym urządzeniem pracować, najprawdopodobniej będzie Ci potrzebna przekątna rzędu 15,6’. Oczywiście możesz się też zdecydować na notebooka, który będzie miał aż 17 cali.

Twój idealny laptop może być całkiem inny od laptopów innych ludzi. Ważne by był dostosowany do Twoich osobistych preferencji.

Dodaj komentarz